Yhdistyksen vuosikokous 21.3. klo 18 – Tervetuloa!

Dalitien solidaarisuusverkoston sääntömääräinen vuosikokous järjestetään keskiviikkona 21.3. 2018 klo 18.00 Kepan Vallila-kokoustilassa osoitteessa Elimäenkatu 25-27, Helsinki (5. kerros). Kokouksessa käsitellään sääntömääräiset vuosikokousasiat. (Yhdistyksemme sääntöihin voi tutustua täällä: http://dalit.fi/mita-dsnfi-tekee/yhdistyksen-saannot/)

Lisäksi kokouksen alussa Suomessa vierailulla oleva International Dalit Solidarity Networkin (IDSN) johtaja Meena Varma kertoo kuulumiset globaalin kattoverkostomme työstä. Varma on myös Dalit Solidarity Network UK:n  toiminnanjohtaja, ja saamme kuulla tietoja ja terveisiä myös Iso-Britannian solidaarisuusverkoston työstä.

Yhdistyksen jäsenille on lähetetty vuosikokouskutsu sähköpostilla. Mikäli olet jäsen etkä ole saanut sähköpostia, ole yhteydessä: info@dalit.fi.

Lämpimästi tervetuloa!